“Jesień nad Wisłą” – Iskierki na pieszej wycieczce

• 1a
  • 313354420_506318624722743_8864719707146406405_n
28 października był Iskierek  dużym wydarzeniem, gdyż wybrały się na pieszą wycieczkę, by zobaczyć jesień poza przedszkolem. Zaobserwować przyrodę i Wisłę z punktu przy moście. Wiązało się to z zachowaniem bezpieczeństwa podczas udziału w ruchu i przestrzeganiem zasad na przejściu z sygnalizacją świetlną. Pogoda byłą piękna, więc kolory oczarowały wszystkich i choć z daleka, to każdy widział naszą rzekę. Oczywiście, jak to z naturą bywa zaskakuje nas swoimi urokami. Tak też było i tym razem. Iskierki znalazły dżdżownice i dużo czasu poświęciły na ich obserwacje. Nie sposób było nie wykorzystać takiej okazji na uczenie się nowych rzeczy o tych ciekawych zwierzątkach.

Dzieci wróciły do przedszkola ze znajomością nazwy rzeki płynącej przez nasze miasto i ogromem wrażeń płynących z kontaktu z naturą. Pod ich wpływem powstały prace plastyczne. Pani oczywiście pogratulowała Iskierkom postawy podczas tej wyjątkowej wyprawy. Zarówno zachowania na przejściach, jak również kondycji, bo wycieczka była dość długa.