Wirtualne pozdrowienia – Iskierki łączą tradycję z nowoczesną technologią

• Mikołaj-horz

Oprócz spotkania w przedszkolu Iskierki przygotowały wirtualne pozdrowienia z okazji  Dnia Babci i Dziadka, które jednocześnie mogły spełniać mogą funkcję karnetów. Rozmawiały o sposobach przesyłania zaproszeń i bardzo ciekawe były dziecięce odpowiedzi: pocztą, kurierem, żeby było szybko też samochodem, helikopterem oraz samolotem. Iskierki doszły także do tego, że za pomocą telefonu lub komputera. Połączyły więc tradycję z technologią, rozwijając kompetencje cyfrowe. Spróbowały także prostego "malowania" w programie. Dzieci samodzielnie pokolorowały przygotowane wzory i zrobiły indywidualne zdjęcia, by z rodzicami przesłać babciom i dziadkom kawałeczek swojego przedszkola. Szczególnie tym nie mogącym uczestniczyć w spotkaniu.