Wyjątkowy Dzień Postaci z Bajek u Iskierek

• 11
  • 12
  • 13
Filar planu daltońskiego dotyczący współpracy u Iskierek, to nie tylko dzieci, dzieci i ich pani, ale także pani i inni dorośli Dlatego właśnie z okazji Dnia Postaci z Bajek w sali Iskierek pojawiła się pani Dorota Nowak, pracująca w świetlicy szkolnej. Dlaczego właśnie Ona? Bo to aktorka i razem z panią Iskierek podjęły współpracę, by rozwijać dzieci także w tym obszarze. To były wyjątkowe zajęcia. Od rana Iskierki przygotowywały ze swoją panią znak zapytania do dekoracji. Porozmawiały o postaciach z bajek oraz do czego taki znak służy i gdzie można go odnaleźć. Kiedy w sali pojawiła się pani Dorota, padła wątpliwość... "Jak to obejrzymy bajkę, jak nie ma telewizora?". Pani Dorota i pani Sylwia spojrzały na siebie z radością, bo to właśnie chciały dzieciom uświadomić. Jak również to, że postaciami z bajek mogą być zwykłe przedmioty. To był interaktywny Dzień Postaci z Bajek. Iskierki uczestniczyły w "budowaniu teatru". Przeżywały cudownie treść prezentowanego tekstu. Były dźwięk, ale i światło. Panie zaprosiły dzieci do przełożenia płynących z bajki wartości na zabawy z łyżkami, a także wyrażania emocji poprzez wystukiwane łyżkami rytmy. Niezwykły czas i doświadczenie dla Iskierek. Po południu bawiliśmy się w wyszukiwanie znaków zapytania w bajkach z naszej biblioteczki, układanie własnych pytań i modulowanie głosem. To był wyjątkowy dzień za sprawą p. Doroty i jej cudownej energii.
To nie koniec tej pięknej przygody. Pani Dorota przyjęła zaproszenie i będzie gościć u Iskierek co tydzień, by wspólnie z panią Sylwią bawić się z dziećmi w różnorodny sposób. Stworzyć najmłodszym przestrzeń, aby w zabawie i na przyjaznej, teatralnej, scenie rozwijać różnorodne kompetencje.