XVI edycja międzyszkolnego konkursu literackiego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

Rozstrzygnięta została kolejna, XVI już, edycja międzyszkolnego konkursu literackiego „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. W tym roku uczestnikom konkursu zaproponowano 4 tematy:

• Moja mama czyta mi codziennie ciekawe opowiadania. Kiedy w grudniowy wieczór usiedliśmy w świetle migoczących lampek, nagle z kart książki wyskoczył skrzat i zaczął opowiadać niezwykłą historię, która wydarzyła się w wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Napisz opowiadanie fantastyczne z elementami opisu i dialogu.
  • „Pracuś czy leń?”. Napisz artykuł do gazety o tym, jak postrzegają Mikołaja dorośli, a jak dzieci.
  • „Za górami, za lasami, a może całkiem niedaleko, pojawił się na świecie tajemniczy JAŁOKIM (pisane wspak imię Mikołaja). Był to przeciwnik dobroci, który pragnął udaremnić dzieło świętego darczyńcy”. Napisz pracę na powyższy temat.
  • „Zawsze czekałem na to, co zobaczę pod choinką… Tamtego wieczoru nie ujrzałem mojego wymarzonego prezentu lecz…” Zredaguj kartkę z pamiętnika.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 10 szkół. Oto zwycięzcy:

I MIEJSCE                          Rozalia Kłaczyńska, Szkoła Podstawowa nr18

II MIEJSCE                          Beniamin Kmieć, Szkoła Podstawowa nr 24

Lena Skubaczewska, Szkoła Muzyczna

III MIEJSCE                          Dominika Pik, Szkoła Muzyczna

WYRÓŻNIENIE                   Julia Zwolińska, Szkoła Podstawowa nr 5

Dawid Gąbka, Szkoła Muzyczna

Kinga Więckowska, Szkoła Podstawowa nr 1

Uroczyste wręczenie nagród w piątek, 17 lutego o godz. 13.00.