O BIBLIOTECE

Bibliotekarz - mgr Elżbieta Rozborska

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

Chcesz rozwiązać trudne zadanie?

Przyjdź do biblioteki!

Jest to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zawsze nie tylko wypożyczyć książkę, ale tez wyszukać potrzebne informacje w słownikach, encyklopediach, czy w Internecie. Księgozbiór liczący ponad 16  tys. egzemplarzy, to przede wszystkim literatura dla dzieci i młodzieży, ale można też znaleźć coś do poczytania dla dorosłych.

Na młodsze dzieci w bibliotece czeka szeroki wybór baśni, bajek i opowiadań.  Dla młodzieży polecamy literaturę obyczajową, przygodową i oczywiście fantastykę. Rodzicom oferujemy przede wszystkim  książki z zakresu pedagogiki i psychologii rozwojowej, która pomoże im prawidłowo kierować rozwojem swoich dzieci oraz rozwiązywać pojawiające się problemy.

W czytelni zawsze można poczytać czasopisma lub odrobić zadanie domowe. Funkcjonuje tu też pracownia multimedialna, gdzie skorzystać można z połączenia internetowego przy 4 stanowiskach komputerowych.