Aktualności dotyczące konkursu “Ścieżki Fizyczno- Ekologiczne”

Wojewódzki Konkurs "Ścieżki Fizyczno- Ekologiczne" odbył się 5 czerwca 2021 r. !

SFE

Konkurs „Ścieżki Fizyczno – Ekologiczne” organizowany jest od 2011 roku. Pomysłodawcą i organizatorem jest od początku p. Wojciech Olszewski – nauczyciel fizyki. Rokrocznie patronat nad konkursem sprawuje Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Torunia, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

Tegorocznym hasłem przewodnim jest: Kobiety laureatkami nagrody Nobla, to jest to!

Uczniowie będą rywalizować w dwuosobowych drużynach o puchar przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu oraz o cenne nagrody. Celem konkursu jest propagowanie i poszerzanie wiedzy z zakresu fizyki i ekologii oraz wdrażanie do ekologicznego myślenia i postępowania.

Kurator Oświaty w Bydgoszczy doceniając konkurs umieścił informację o nim na swojej stronie jako jeden z Przykładów dobrych praktyk w szkoleJest to dla konkursu wielkie wyróżnienie!