Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół

W minionym roku szkolnym 2019/20 nasi uczniowie brali udział w halowych zawodach Ligii Lekkoatletycznej w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół (Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej). Zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych udało się odnieść spore sukcesy.

W sztafecie 4 x 200 m dziewcząt stanęliśmy na trzecim miejscu podium. Zgrany zespół tworzyły: Oliwia Kwiatkowska, Julia Machel, Zosia Rutkowska, Zuzia Czarnecka a także Ula Krainska jako finalistka. Niewiele do pełni szczęścia zabrakło chłopcom, którzy awansowali do finału, co również jest sporym osiągnięciem. Szkołę reprezentowali: Marcel Szymański, Jakub Kostur, Wiktor Podwojski, Adam Nielipowicz i Miłosz Kołecki.

W konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy aż pięć medali. Warto zaznaczyć, że aż dwie osoby (Zuzia Gross i Marcel Szymański) stawały na podium w dwóch konkurencjach. Poniżej wyniki osiągnięte przez naszych wychowanków.

IGRZYSKA DZIECI

Gross Zuzanna

- 1 miejsce i złoty medal w biegu na 60 m

- 1 miejsce i złoty medal w skoku w dal

Matys Hanna

- 3 miejsce i brązowy medal w biegu na 600 m

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Szymański Marcel

- 1 miejsce i złoty medal w biegu na 60 m

- 3 miejsce i brązowy medal w skoku w dal

Oficjalne podsumowanie sportowego roku szkolnego planowane jest na przełomie września i października. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy startów w zawodach, sukcesów i dziękujemy za wybitne reprezentowanie szkoły. Życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji.