Nareszcie uczniowie!

28. października odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu szkolnym. Tego dnia do społeczności szkolnej przyjęte zostały pierwszaki. Żeby udowodnić, że zasługują na zaszczytny tytuł musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w pierwszych tygodniach nauki. Popisy uczniów obserwowali i oceniali zaproszeni goście: pani Dyrektor i Wicedyrektor, nauczyciele oraz rodzice. Dzieci pochwaliły się wiedzą o swej małe i dużej Ojczyźnie, szkole i obowiązkach i prawach ucznia. Pani Dyrektor z satysfakcją stwierdziła, że wszyscy zasłużyli na tytuł ucznia. Przed sztandarem szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków, a następnie ich rodziców. Każdy z uczestników ceremonii został pasowany na ucznia otrzymując pamiątkowy dyplom. Po zakończonej ceremonii uczniowie udali się ze swoimi wychowawczyniami do klas.