Szkolne obchody Święta Niepodległości

10. listopada spotkaliśmy się na szkolnych uroczystościach Święta Niepodległości. Wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" czterech zwrotek Hymnu Państwowego rozpoczęło nasze spotkanie. Następnie zaczęliśmy część artystyczną, w której przedstawiono dzieje Józefa Piłsudskiego dla którego niepodległa Polska i walka o niepodległość była priorytetem wszystkich działań. Przypomniano sławne jego powiedzenie: "naród, który traci pamięć, przestaje być narodem". Ma ono nam przypominać, że wolność nie jest nigdy dana raz na zawsze, a historia lubi się powtarzać. O wolności i pięknie naszego kraju przypominały także wiersze: "Modlitwa za Ojczyznę" Piotra Skargi, "Kto ty jesteś" Władysława Bełzy, "Barwy Ojczyste" Czesława Janczarskiego, oraz pieśni legionowe. Na zakończenie szkolną akademię uświetnił występ najstarszej grupy przedszkolnej. Całość uroczystości przygotowali uczniowie klas 2a, 2b i 7a pod kierownictwem wychowawczyń.

My, żyjący w niepodległym kraju mamy obowiązek pamiętać o tych wszystkich, którzy przelewali krew i ginęli za naszą Ojczyznę i Jej wolność.