Ekopracownia Odnawialne Źródła Energii

W dniu 09.11.2023 r. podpisana została umowa dotacji w ramach Programu Priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia – zielone serce szkoły”.
Dzięki uzyskanym środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu mogliśmy zaadaptować i wyremontować pomieszczenie po dawnej kotłowni mieszczącej się w piwnicy szkolnej. Na naszych oczach powstaje nowa, przytulna i dobrze wyposażona ekopracownia OZE.
Zakupione w ramach projektu pomoce dydaktyczne będą wspierały naukę fizyki, chemii, przyrody i geografii w naszej szkole. Naocznie umożliwią zetknięcie się uczniom z odnawialnymi źródłami energii. Pozyskiwania w wyniku ich działania energii i dbania o jej wykorzystywanie. Wpłyną one na osiąganie postawy proekologicznej przez naszych uczniów oraz dbania przez nich o naszą planetę i środowisko. Przy okazji przekażą wiedzę jak ogromne możliwości dla naszego funkcjonowania na ziemi mają wiatr, słońce, woda, sól itp. W jaki sposób można je wykorzystać aby w znaczący sposób poprawić komfort życia nie niszcząc natury.