IB-“W poszukiwaniu wartości w literackiej twórczości Kawalerów Orderu Uśmiechu”

W  tym roku będziemy realizowali program czytelniczy, który z racji imienia szkoły bazuje na twórczości naszych patronów,  Kawalerach Orderu Uśmiechu. Będzie  kontynuacją programu"Śladami Kawalerów Orderu Uśmiechu, czyli mały człowiek w świecie wielkich wartości". Pozwoli uczniom na zapoznanie się z prozą i poezją napisaną przez Kawalerów Orderu Uśmiechu, która stanie się bazą do działań związanych z omawianiem wartości moralnych. Klasa IB rozpoczęła spotkanie z programem "W poszukiwaniu wartości w literackiej twórczości Kawalerów Orderu Uśmiechu" od książki Grzegorza Kasdepke, pt:"Wielka księga uczuć".  Trzy rozdziały z książki zostały zaprezentowane i przeczytane przez uczennice z ZSGH, z którym od wielu już lat współpracujemy na różnych polach, między innymi czytelniczym."Wielka księga uczuć",to zbiór zabawnych opowiadań o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. My wybraliśmy trzy opowiadania ; "Gniew", 'Współczucie" i "Miłość". Przedyskutowaliśmy każde opowiadanie. Na końcu wysłuchaliśmy praktycznych rad dla dzieci i dorosłych, które znajdują się pod każdym opowiadaniem. Obejrzeliśmy również zdjęcia z wizyty Grzegorza Kasdepke w naszej szkole i "Psotnika" , który został narysowany przez uczniów naszej szkoły i sprawił, że gościliśmy autora 'Wielkiej księgi uczuć".

IMG_20191029_105858630IMG_20191029_105958248IMG_20191029_110026342IMG_20191029_110032754Obraz1Obraz2Obraz3