„Jak nie czytam, jak czytam”.

1 czerwca o 10.00 cała nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję masowego czytania pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. O tej godzinie zebraliśmy się wszyscy na dziedzińcu szkoły i utworzyliśmy z siebie wielką księgę - każdy czytał to, na co miał ochotę. W ten sposób ustanawialiśmy rekord czytania w jednym momencie. Niektóre z książkowych moli przyfrunęły do sali gimnastyki korekcyjnej i - nomen omen - w Dzień Sportu, postanowiły ćwiczyć i czytać jednocześnie!

Ta ogólnopolska akcja ma na celu podniesienie czytelnictwa w naszym ponoć nieczytającym narodzie. Skierowana jest ona przede wszystkim do uczniów, ale w naszej SP 23 do akcji przyłączyli się, oprócz nauczycieli, także rodzice. I byli tacy, którzy - choć nieobecni ciałem – duchem i działaniem zjednoczyli się z nami, czytając książki (w tym samym, co my czasie) w swoich zakładach pracy!  Mamy na to dowody! 😉

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób (nawet, jeśli nie stricte lekturowy 😉 przyłączyli się do promocji czytelnictwa i do przeprowadzenia akcji w naszym środowisku szkolnym. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę fotoreporterki całego tego wydarzenia – Pani Joanny Stepaniuk, która emocjonalnie i twórczo wkręciła się w akcję! W naszej galerii prezentujemy to, co zarejestrował jej obiektyw.

IMG_fb0022 IMG_fb0024 IMG_fb9982 IMG_fb9991 IMG_fb9992 IMG_fbb0001 IMG_ffb9982 IMG_p9971 bałagan IMG_fb0001 IMG_fb0003 IMG_fb0007 IMG_fb0009 IMG_fb0015