Klasa 4a w Międzynarodowej Olimpiadzie Accelium

Logo acccelium

Mamy zaszczyt ogłosić, że w poniedziałek 25 maja ruszyła Międzynarodowa Olimpiada Accelium, w której udział bierze nasza szkoła! Reprezentuje nas klasa 4a, która na półmetku trwających rozgrywek zajmuje obecnie 51 miejsce wśród 108 drużyn z całego świata.   Nasz zespół zapowiedział walkę do ostatniego dnia rozgrywek o poprawę swojej pozycji! Wynik naszej drużyny można śledzić TUTAJ.

Olimpiada Accelium to jedyny w swoim rodzaju projekt, w którym szkoły podstawowe z całego świata rywalizują ze sobą grając w gry strategiczno-logiczne!

Nasi uczniowie w formie interaktywnej zabawy rozwijają umiejętność strategicznego myślenia, bawią się i uczą jednocześnie kształtując właściwe postawy i zachowania społeczne takie jak koleżeńskość, systematyczność oraz obowiązkowość. Uczniowie mogą również uczyć się od siebie nawzajem i rozwijać umiejętność współpracy.

Program Accelium wykorzystuje mechanikę znaną z gier komputerowych. Każdy uczestnik do 8 czerwca samodzielnie stawia czoła wyzwaniom z gier i zdobywa punkty, ale łączny wynik wszystkich uczniów z danej szkoły decyduje o jej pozycji w międzynarodowym rankingu szkół i szansach na zdobycie tytułu Mistrza Świata Accelium.

Trzymamy kciuki za nasz zespół, za klasę 4a! I oczywiście będziemy dawać znać, jak idzie naszej drużynie! Kibicujcie z nami!

SP23 im. KOU w Toruniu