Laboratoria Przyszłości – komunikat

Kluczowymi umiejętnościami decydującymi o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym było i jest kreatywne myślenie oraz umiejętność obsługi narzędzi – od najprostszych przyrządów po najbardziej skomplikowane maszyny.

Zgodnie z ideą, że człowiek uczy się całe życie, podjęto w MEiN projekt upowszechniania istniejących oraz opracowanie i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Strategia wskazuje w tym zakresie na potrzebę popularyzacji nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk inżynieryjno-technicznych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym wyposażenia lub doposażenia szkół.

Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do „Laboratoriów Przyszłości”, czyli nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych.

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza Szkoła otrzymała środki w wysokości 134 100 zł. Otrzymane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Dodatkowo zakupiono sprzęt elektroniczny rozszerzający znacznie wachlarz możliwości edukacyjnych szkoły oraz wprowadzający naszych uczniów w świat zaawansowanej techniki i technologii.