Laboratoria Przyszłości – komunikat nr 2

Kluczowymi umiejętnościami decydującymi o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym było i jest kreatywne myślenie oraz umiejętność obsługi narzędzi – od najprostszych przyrządów po najbardziej skomplikowane maszyny.

Zgodnie z ideą, że człowiek uczy się całe życie, podjęto w MEiN projekt upowszechniania istniejących oraz opracowanie i wdrażanie nowych rozwiązań na rzecz rozwoju umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży. Strategia wskazuje w tym zakresie na potrzebę popularyzacji nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk inżynieryjno-technicznych w edukacji formalnej i pozaformalnej, w tym wyposażenia lub doposażenia szkół.

Program "Laboratoria Przyszłości" pozwoli uczniom szkół na dostęp do „Laboratoriów Przyszłości”, czyli nowoczesnego wyposażenia szkół pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych.

Otrzymane wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Otrzymane wsparcie finansowe Szkoła Podstawowa nr 23 przeznaczyła na zakup sprzętu elektronicznego oraz technicznego w celu rozszerzenia wachlarza możliwości edukacyjnych szkoły. W drugiej transzy (40% otrzymanego wsparcia) przeznaczono na zakup: wyposażenia sali do zajęć techniczno-praktycznych tj. akumulatorowe wkrętarki, bezprzewodowe pistolety do klejenia, stoły, imadła, lutownice, młotki, nakrętki, noże warsztatowe, okulary ochronne, taśmy miernicze, papier ścierny, piły ramowe, pirografy, regały warsztatowe, skrzynki narzędziowe, suwmiarki, szczotki druciane, szczypce, wkręty, zestaw pilników ślusarskich, zestawy wierteł, wyposażenie sali do zajęć gastronomicznych tj. blachy do pieczenia, blendery, elektryczna kuchenka z piekarnikiem, chochle, garnki, deski do krojenia, dozowniki z miarką, durszlaki, formy na muffiny, kubki, szpatułki, waga kuchenna, talerze płytki i głębokie, sztućce, miski, miksery, roboty kuchenne, obieraczki, opiekacze, patelnie, rękawice kuchenne, sita, stolnice, wyposażenie sali do zajęć praktycznych tj. maszyna do szycia, igły cerówki, nici, deska do prasowania, żelazko, kanwy, małe krosna, naparstki, nożyczki uniwersalne.

Powyższy sprzęt jest już i będzie nadal wykorzystywany podczas lekcji informatyki oraz zajęć dodatkowych z robotyki, a także zajęć techniczno-praktycznych, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych - szkolnej stronie na Facebooku oraz Instagramie.

#laboratoriaprzyszłości

Komentowanie jest niedostępne.