Ogłaszamy Szkolny Konkurs na PLAKAT promujący naukę języków obcych!

Regulamin Szkolnego Konkursu Promującego naukę języków obcych

Plakat:  Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

I.POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu są nauczyciele języków obcych w Szkole Podstawowej Nr 23
  2. Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z poddaniem się uczestnika procedurze regulaminowej konkursu.
  3. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej Nr 23
  4. Konkurs rozpoczyna się 7.10.2022, a jego rozstrzygnięcie nastąpi 20.10.2020 roku.

Cele Konkursu:

• zachęcanie uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych,
  • ćwiczenie poprawnej pisowni,
  • dostarczenie uczniom pozytywnego i konstruktywnego doświadczenia, które sprzyjać będzie dalszej nauce języka,
  • rozbudzanie wyobraźni twórczej,
  • kształtowanie świadomości językowej ucznia,
  • zachęcanie uczniów do korzystania ze źródeł informacji w języku obcym (np. ze słowników, mediów, Internetu ) również za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  • przygotowanie uczniów do wykorzystywania języka obcego w codziennych sytuacjach życiowych,
  • podniesienie samooceny uczniów.
  1. POSTANOWIENIA SZCZEGÓŁOWE

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 1 pracę.

Praca musi być wykonana samodzielnie przez ucznia Szkoły Podstawowej Nr 23.

Plakaty powinny być wykonane w formacie A3 dowolną, wybraną przez ucznia techniką.

Praca musi promować język obcy/ języki obce, którego/których uczniowie uczą się w Szkole Podstawowej nr 23

Praca powinna zawierać słowa, zwroty, frazy lub zdania, w języku obcym/ językach obcych, którego/których uczeń uczy się w Szkole Podstawowej Nr 23

Praca powinna spełniać cechy plakatu. Plakat: duży arkusz papieru zawierający informację w formie graficznej, często reklamę czegoś; też: artystyczny gatunek grafiki. Dobry plakat charakteryzuje się: przejrzystością, chwytliwym i krótkim hasłem, oryginalną szatą graficzną.

Kryteria oceny plakatu:

• estetyka wykonania
  • zgodność z tematem
  • poprawność gramatyczna i ortograficzna użytych słów, zwrotów, fraz lub zdań.
  • oryginalność pracy

Termin zgłaszania prac upływa dnia 20.10.2022r.

Zgłaszane prace należy podpisać na odwrocie kartki: imię i nazwisko ucznia, klasa.

Prace należy składać u nauczycieli języków obcych.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Uczniowie nagrodzeni uzyskują dyplomy,  drobne nagrody rzeczowe oraz  z zachowania (zgodnie ze szkolnym regulaminem oceniania)

Prace zostaną ocenione przez nauczycieli języków obcych i nauczyciela plastyki.

Decyzja komisji oceniającej prace jest ostateczna i wiążąca dla uczestników.

Zapraszamy!

Nauczyciele języków obcych