Współpraca z rodzicami.

Aby nasza praca z powierzonymi nam przez Rodziców dziećmi była jak najbardziej skuteczna – zależy nam na tym, by być z Rodzicami w kontakcie, spotykać się, by omawiać sprawy ważne – bo dotyczące dzieci.

W tym celu proponujemy:
• cykliczne – co miesięczne spotkania w szkole: naprzemiennie – jednego miesiąca zebrania klasowe - skierowane do wszystkich rodziców spotkanie z wychowawcą, kolejnego – konsultacje indywidualne z kadrą pedagogiczną (podczas jednej i drugiej formy w szkole oczekują Rodziców wszyscy pracownicy pedagogiczni);
• co tygodniową możliwość spotkania z nauczycielami poszczególnych przedmiotów – podczas konsultacji skierowanych do uczniów (wg planu konsultacji)
• lekcje otwarte
• spotkania doraźne, w miarę występujących potrzeb, po telefonicznym umówieniu się.

Zachęcamy do współpracy ze szkołą poprzez zaangażowanie się w działalność Rady Rodziców. Chcemy, by Rada była organem opiniotwórczym, mającym rzeczywisty wpływ na charakter szkoły, jej funkcjonowanie. Wszak Rodzice winni mieć wpływ na miejsce, do którego wysyłają swe pociechy na wiele godzin dziennie, i któremu powierzyli odpowiedzialność za ich edukację. Rada Rodziców SP23 uczestniczy w organizacji wielu szkolnych przedsięwzięć: doroczny Bożonarodzeniowy Koncert Charytatywny czy Wiosenny Festyn Rodzinny, konkursy szkolne i międzyszkolne. Opiniuje pracę nauczycieli uczestniczących w procesie awansu, wyraża opinię Rodziców o Szkolnym Programie Wychowania i Profilaktyki, rozważa i opiniuje ważne dla funkcjonowania szkoły sprawy. To także forum, na którym wyrazić można swe oczekiwania wobec szkoły i jej pracowników.