POZNAJ POLSKĘ – WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 18-19 maja 2022 r. 44 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wybrało się na 2-dniową wycieczkę do Warszawy dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Uczniowie pierwszego dnia udali się na spacer Traktem Królewskim w stronę Starego Miasta, oglądając po drodze m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik Powstania Warszawskiego, Pomnik Nieznanego Żołnierza, autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki i zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, gdzie wysłuchali historii wielu wybitnych postaci oraz nieznanych bohaterów naszego kraju.

W drugim dniu uczestnicy wycieczki zobaczyli Zespół Pałacowo – Ogrodowy w Wilanowie poznając historię ówczesnej szlachty oraz wywodzącego się z niej wybitnego króla Jana III Sobieskiego oraz Łazienki Królewskie. Następnie zwiedzano Zamek Królewski poznając historię budowli, oglądając zamkowe sale oraz muzealne eksponaty. Na zakończenie uczniowie wybrali się na zwiedzanie Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek po słynnym kompozytorze, która zawiera m.in. rękopisy muzyczne, wydania dzieł, jego korespondencję, ikonografię historyczną i współczesną oraz drogocenne przedmioty osobiste.