Spotkanie z sędzią

16 marca 2023 r. odbyło się w naszej szkole niezwykle ciekawe i wartościowe spotkanie.
Naszym gościem był sędzia Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Toruniu - Pan Jędrzej Czerwiński. Nasz gość reprezentował także Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice z klas ósmych.
Pan Sędzia opowiedział nam, na czym polega działalność sądów i jak wygląda praca wymiarze sprawiedliwości oraz wytłumaczył, jak można zostać sędzią. Odpowiedział też na wiele pytań, które nurtowały naszych uczniów. Na koniec przyszedł czas na zrobienie z naszym gościem pamiątkowego zdjęcia.
Spotkanie było z pewnością interesującą lekcją: poszerzyło naszą wiedzę i skłoniło do wielu przemyśleń. A może ktoś z obecnych też kiedyś założy sędziowską togę...