“Nasz świat – artystyczne opowieści” . Spotkanie w grupie “Słoneczka”.

• 1
  • 21
  • 22
  • 23

Kiedy rok szkolny zbliżał się dużymi krokami ku końcowi, "Słoneczka" zaprosiły swoich rodziców na artystyczne spotkanie. Dzieci opowiadały w rozmaity sposób o najważniejszych osobach oraz sprawach w życiu przedszkolaka. Zaprezentowały się rodzicom w montażu słowno-muzycznym. Recytowały i śpiewały o mamie i tacie, ale też o paniach oraz nadchodzących wakacjach. Było radośnie i na pewno wzruszająco. Jednak druga część artystycznych opowiadań zaaktywizowała już wszystkich obecnych, a pomysł owych poczynań powstał za sprawą samych "Słoneczek". Któreż dziecko nie lubi bezkarnie rysować na ścianie? Tak, spełniło się to marzenie. Okazało się , że dorosłym także przypadło to do gustu.  Zebrani, na drodze losowania,  podzielili się na 4 zespoły. Każda grupa otrzymała kartkę z tematem do twórczych działań. Na bardzo dużych płytach powstały obrazy pt. "Motyle, " Polne kwiaty", "Plaża" oraz "Lody". Ogromnie dużo radości dawała zebranym współpraca i jej przepiękny efekt. Kiedy wszyscy nacieszyli uszy i oczy, przeszli do sali przedszkolnej, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tu też, dzieci wręczyły rodzicom upominki w postaci własnoręcznie wykonanych obrazków, a także płyty z materiałem nagranym podczas wycieczki do radia PiK. Rodzice również przygotowali "Słoneczkom" wspaniałe prezenty. Było niezwykle miło świątecznie.