“Wariacje na temat drzewka bożonarodzeniowego”

„Wariacje na temat drzewka bożonarodzeniowego”
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Konkurs organizujemy od sześciu lat. W pierwszych trzech latach adresowany był do uczniów klas I-III szkół
podstawowych w Toruniu. W następnych latach poszerzyła się grupa wiekowa i były to dzieci z klas od 0 do VI.
Obecnie osiągnął jeszcze szerszy zasięg i zapraszamy również szkoły z poza Torunia. Jego nadrzędny cel to kultywowanie polskich tradycji związanych z obchodami świąt bożonarodzeniowych. Wyrabianie w dzieciach kreatywności.
Zapraszanie do wspólnej zabawy.
Natomiast to, co nas najbardziej cieszy to, fakt, iż pozyskane pieniądze ze sprzedaży drzewek wykonanych
przez dzieci(sprzedaż w dniu Koncertu Charytatywnego) zostają wpłacone na fundację „Światło ”. Jest to taka cegiełka, którą nasza szkoła może dołożyć do szczytnego celu, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi.