Symbolika sztandaru SP23

Symbolika sztandaru Szkoły Podstawowej nr 23 w Toruniu

AWERS

Na biało – czerwonym tle, symbolizującym flagę Rzeczypospolitej Polskiej, znajduje się godło państwowe - wizerunek orła białego zwróconego w prawo ze złotą koroną na głowie, z dziobem i szponami złotymi, w czerwonym polu.

REWERS

Na białym tle haftowanym w drobne serca znajduje się rozłożona księga symbolizująca szacunek i otwartość wobec wiedzy i doświadczenia. Na rozłożonych kartach spoczywa liść laurowy będący symbolem zwycięstwa w równej walce oraz wybitnych osiągnięć we wszelkich dziedzinach życia. W lewym górnym rogu księgi znajduje się Order Uśmiechu – znak dobrego serca. Serca, które dzieli się z innymi tym, co w nim najlepsze.

Księgę okala napis - Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu.