Wakacje, wakacje!

25 czerwca po 10. miesiącach wytrwałej i systematycznej nauki, mimo wszelkich przeciwności wynikających z czasu pandemii, zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystości rozpoczęły przedszkolaki, które w zielonym zakątku świętowały ukończenie nauki przedszkolnej. W obecności dyrekcji szkoły, wychowawczyń i rodziców, po raz ostatni w przedszkolu prezentowały swoje zdolności i umiejętności.

Główne uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się o godzinie 9, o tej porze żegnaliśmy absolwentów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrała p. dyrektor Iwona Muszyńska. W pierwszych słowach zwróciła się z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów do nauczycieli i pracowników kończących pracę w naszej szkole. Zwracając się do uczniów klas 8., przypomniała ich drogę szkolną, przedstawiając jak w tym czasie bardzo się zmienili, jak kształtowały się ich osobowości i charaktery. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły i ślubowanie nowego pocztu sztandarowego - to zawsze bardzo podniosła chwila. Niewątpliwą atrakcją był solowy występ Pauliny Czarnomskiej, która wykonała Pieśń Szkoły.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i wyróżnień uczniom kończącym naukę w szkole podstawowej. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice wyróżnionych uczniów. Tradycją szkolną jest wręczenie przez absolwentów przygotowanych tableau klasy. Jak co roku wśród absolwentów przyznawany jest tytuł "Primus Inter Pares". W tym roku, ten zaszczytny tytuł trafił w ręce Mikołaja Zawadzkiego, ucznia klasy 8b.

Na tym zakończyliśmy uroczystość pożegnania absolwentów, a uczniowie pozostałych klas swe spotkania z wychowawcami kontynuowali w salach lekcyjnych.

Życzymy wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!