Wycieczka do mediateki – Promyczki

"Czy wy wiecie, czy nie wiecie, krasnoludki są na świecie."
Krasnoludki to bohaterowie wielu popularnych tematów bajek i baśni. Te małe ludki o charakterystycznym wyglądzie, zawsze wywołują uśmiech na naszych twarzach. Są bardzo sympatyczne, pracowite, pomocne i posiadają swoje małe wielkie moce, dzięki którym – choć są tak niewielkie – potrafią zrobić tak wiele. Odnajdziemy je w polskiej i światowej literaturze, spotkamy na ulicach miast, w nazwach miejscowości, w przydomowych ogrodach, a także na turystycznych trasach dla dzieci w miejscach atrakcji krajoznawczych niektórych regionów. Krasnoludki to również intrygujący temat do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Dlatego Promyczki wybrały się do mediateki, gdzie dzieliły się wiadomościami na temat znanych krasnoludów, oglądały na dużym ekranie ilustracje przedstawiające rożne krasnoludki, zrobiły prace plastyczną, bawiły się na podłodze interaktywnej, która zrobiła duże wrażenie na dzieciach.
Promyczki dowiedziały się, że mediateka, jest interaktywnym multicentrum wspierającym dostęp do wiedzy. W mediatece, podobnie jak w bibliotece znajdują się książki, dokumenty, czasopisma, ale też muzyka i różne multimedia.