Zaproszenie do harcerstwa

Kochane Dzieci, Młodzież i Szanowni Rodzice,

poniżej przedstawiam ofertę harcerską Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR).

Podstawowa różnica między organizacjami to taka, że w ZHP są drużyny koedukacyjne, natomiast w ZHR tylko dziewczęce lub tylko męskie.

W sprawie zapisów proszę kontaktować się już z wybraną drużynową.

Informacyjnie: we wtorek 19.09.2023 r. odbędzie się nabór do drużyn ZHP na pierwszych lekcjach. Członkowie drużyn będą chodzić po klasach. będzie można się wstępnie zapisać lub zapytać o różne sprawy związane z harcerstwem.

Gromady Zuchowe (oferta dla dzieci 6-10 lat)

ZHP

86 Toruńska Gromada Zuchowa "Wegusie" (gromada koedukacyjna)

drużynowa: Olga Rebain tel. 605-986-455

Zbiórki odbywają się w piątki: 16.30-18.30

miejsce zbiórek: zimą i gdy jest zła pogoda w SP23, jak jest ładnie w lasku na Skarpie (przy OBI)

ZHR

5 Toruńska Gromada Zuchenek "Dobre Melodie" (same dziewczynki)

drużynowa: pwd Agnieszka Peret wędr tel. 789-128-536, dobremelodie@gmail.com

zbiórki odbywają się w poniedziałki: 17.00-19.00

miejsce: harcówka ZHR - ul. św. Jana 1/3, wejście od ul. Łaziennej, Stare Miasto)

Drużyny harcerskie (oferta dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 lat w górę)

ZHR

5 Toruńska Drużyna Harcerek "Połoniny" (same dziewczyny)

drużynowa: pwd Julia Karbowska wędr tel. 791-683-926, 5tdhekpoloniny@gmail.com

zbiórki odbywają się w soboty: godziny ustala każdy zastęp różnie, najczęściej ok 9.00/10.00

ZHP

Granatowa 86 Toruńska Drużyna Harcerska "Wega" (drużyna koedukacyjna)

drużynowa: Maria Cichy tel. 518-484-139

zbiórki odbywają się w piątki: 16.30-18.30

86 Toruńska Drużyna Starszoharcerska "Serpens" (kl.7, 8 i wyżej... drużyna koedukacyjna)

drużynowa: Julia Nowakowska tel. 537-312-964

zbiórki odbywają się we wtorki: 16.30-18.30

miejsce zbiórek: w terenie - przy lasku Na Skarpie, na Starym Mieście lub w innym miejscu, które określi kadra

86 Toruńska Drużyna Wędrownicza "Aquilla"  (drużyna koedukacyjna)

drużynowa: Oliwia Janik tel.530-770-363

zbiórki i miejsce - w różnym czasie i miejscu, podawane z wyprzedzeniem

W szkole mamy zuchy, zuchenki, harcerki i harcerzy oraz wędrowniczki i wędrowników w obu organizacjach.

Harcerstwo to wspólnota przyjaciół.

Więcej o nich:

ZHR

Przypominamy, że harcerstwo jest brane pod uwagę jako wolontariat (punkty na świadectwo w kl.8) oraz bardzo pozytywnie postrzegane przez nauczycieli i społeczeństwo.

Koordynatorka organizacji harcerskich w szkole

Kamila Flis