Zlot Szkół i Placówek im. KOU

Tradycją szkół i placówek noszących imię Kawalerów Orderu Uśmiechu stały się coroczne spotkania ich przedstawicieli. W tym roku takie spotkanie miało miejsce w naszej szkole.

Odwiedzili nas przedstawiciele 23 szkół i placówek, tradycyjnie naszych gości przywitaliśmy gorącym poczęstunkiem, następnie każdy uczestnik spotkania otrzymał identyfikator, i gdy zebrali się wszyscy mogliśmy rozpocząć pierwszy punkt naszego spotkania, czyli wycieczkę po pięknym mieście Toruniu. Nasi goście odwiedzili Dom Kopernika i mogli zakupić pierniki. Przewodnicy w ciekawy sposób opowiadali o naszym mieście.

Po powrocie do szkoły i obiedzie rozpoczęło się spotkanie gości zlotu w sali gimnastycznej, gdzie poszczególne placówki pokazywały przygotowane przez siebie prezentacje swoich szkół. Wymieniono także drobne upominki.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się na ognisko przygotowane przez harcerzy, gdzie raczono się przepysznymi kiełbaskami pieczonymi nad ogniem.

W drugim dniu zlotu uczestnicy wzięli udział w gali 60. lecia naszej szkoły wystawiając poczty sztandarowe.