Charakterystyka SP23

Budynek naszej szkoły znajduje się przy ulicy Osikowej. Otaczają go zielone drzewa i kolorowe jednorodzinne domy.

Nasze przedszkolaki oraz pierwszaki "urzędują" na parterze. Ich sale to prawdziwe królestwa. Mają odrębne strefy zabaw oraz nauki, dywany, poduchy, a na ścianach kolorowe obrazki i mnóstwo interesujących, potrzebnych na co dzień drobiazgów.

Także na parterze znajduje się gościnna świetlica (114), pomocny gabinet terapii logopedycznej (127) oraz sale gimnastyczne. Tu również należy szukać gabinetu dyrektora szkoły (118 a), sekretariatu (118) oraz pani pielęgniarki (128).

Uczniowie klas II i III oraz IV-VI, objęli w posiadanie piętro szkoły. Tu znajdują się ich klasopracownie, tu odbywają się ich wszystkie lekcje (poza wychowaniem fizycznym oraz muzyką, plastyką i zajęciami technicznymi). Również na piętrze znaleźć można gabinet zastępcy dyrektora (205), bibliotekę szkolną (209), gabinet terapii pedagogicznej (213), socjoterapii (208), pokój nauczycielski (206), no i szkolny sklepik.

Do stołówki oraz szatni szkolnej trzeba wybrać się do części zlokalizowanej najniżej - to kondygnacja piwniczna. Smaczny obiad zrekompensuje jednak trud "dalekiej wyprawy". Tu także znajduje się sala do muzyki, plastyki i zajęć technicznych oraz drugie pomieszczenie świetlicy (1), przeznaczone do zabaw najmłodszych.

Uczniowie spędzają przerwy na swoich kondygnacjach lub, gdy pogoda dopisuje, na terenie zielonym.

Dzieci z klas I-III mają w swoich klasach szufladki, w których przechowywać mogą podręczniki i przybory. Starsi uczniowie dysponują zamykanymi szafkami znajdującymi się na holach.

Dzieci na co dzień korzystają z obszernego terenu zielonego należącego do szkoły. Szczególną uciechę sprawia im nowoczesny plac zabaw, kompleks sportowy „Orlik” oraz, szczególnie zimą, górka saneczkowa.