…swojej szkole

… i o swojej szkole

- Moja szkoła jest kolorowa, ładna, czysta, uczą w niej miłe panie i panowie, znajdują się w niej ładne klasy. Jest w niej miło i przyjemnie.
Michał kl.1 b

- Lubię chodzić do szkoły, bo lubię się uczyć. Poznaję nowe wiadomości. W klasie mam sympatyczne koleżanki i kolegów. Nauczyciele opiekują się nami i uczą ciekawych rzeczy. Panie w szatni zawsze chętnie pomogą. W szkole jest miło i słychać tylko śmiech dzieci. Rano radośnie witamy się w szkole, bo wiemy, że będzie to następny ciekawy dzień.      Asia kl.1 b

- Moja szkoła jest ładna, dobra, wesoła i kolorowa. Cieszę się, że mogę się w niej uczyć. Mam dużo kolegów. Mogę bawić się w świetlicy. Mogę spotykać się z paniami i panami, którzy są mili, weseli, chętnie pomagają, uczą fajnych zabaw i tłumaczą trudne zadania. Lubię chodzić do biblioteki, bo są tam ciekawe książki i mogę je zawsze wypożyczyć.
Maciej Kl. 1 b

- Chodzę do uśmiechniętej szkoły. Każdego dnia wita mnie swoim uśmiechem moja wychowawczyni, pani woźna i moi koledzy. Uśmiechają się do mnie kwiaty przed szkołą, kolorowe dekoracje i każdy zakamarek mojej klasy. To dopiero szkoła, prawda?
Konrad kl.1 b

- Lubię moją szkołę, bo jest miła i mała, są fajni nauczyciele, którzy prowadzą ciekawe zajęcia. Jest biblioteka, w której są ciekawe książki. W klasach są ładne meble, są dobre obiady.
Agata kl.3 a

- Moja szkoła jest bezpieczna, mała i jest zadbana. Wszyscy się w niej znają, lubią i wspierają. Mamy dobrych nauczycieli, którzy prowadzą ciekawe zajęcia, wyjeżdżają z nami na wycieczki.
Ilona kl.3 a

- Lubię moją szkołę, ponieważ poznałam w niej wiele koleżanek i kolegów. Lubię, gdy szkoła organizuje przedstawienia, festyny rodzinne i lubię, gdy wyjeżdżamy na wycieczki. Od moich nauczycieli nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy.
Daria kl.3 a

- W mojej szkole jest wesoło, uczymy się ciekawych rzeczy, chodzimy na wycieczki, poznajemy nasze miasto i kraj nie tylko na podstawie książek. Wszystkie panie nas znają i mówią do nas po imieniu. Lubię moją szkołę, bo jest bezpieczna. Pani woźna pilnuje, żeby nikt obcy nie wszedł do szkoły.
Mateusz kl.3 a

- Lubię moją szkołę, bo jest w niej wesoło i przyjemnie. Jest dużo ciekawych zajęć: komputerowe, plastyczne, sportowe. Panie uczą nas w szkole i poza nią. Chodzimy do muzeów, ogrodu botanicznego, jeździmy na wycieczki, organizowane są pikniki, festyny rodzinne, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Mikołaj kl.3 a

- Moja szkoła jest mała i dlatego bardzo bezpieczna. Nie ma w niej narkotyków i papierosów. Jest wiele kół zainteresowań np.: teatralne, historyczne, przyrodnicze, koło „Caritas”. Zawsze można skorzystać z biblioteki i czytelni. W szkole jest bardzo czysto.
Angelika kl.5 b

- W mojej szkole podoba mi się to, że jest mała, bezpieczna i bardzo kolorowa. Na szczególną uwagę zasługuje także wielkie zaangażowanie w imprezy charytatywne, festyny i loterie. Każdego roku przed świętami Bożego Narodzenia szkoła rozdaje paczki dzieciom, które tego potrzebują. Jestem pewna, że będę tęsknić za naszą podstawówką, gdy pójdę do gimnazjum.
Marta kl.5 b