Biblioteka

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Chcesz rozwiązać trudne zadanie? Przyjdź do biblioteki!

Jest to miejsce, w którym uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zawsze nie tylko wypożyczyć książkę, ale tez wyszukać potrzebne informacje w słownikach, encyklopediach, czy w Internecie. Księgozbiór liczący ponad 13 tys. egzemplarzy, to przede wszystkim literatura dla dzieci i młodzieży, ale można też znaleźć coś do poczytania dla dorosłych.

Dla dzieci polecamy szeroki wybór baśni, bajek i opowiadań, dla młodzieży literaturę obyczajową i przygodową. Rodzice mogą głównie skorzystać z literatury pedagogicznej, która pomoże im prawidłowo kierować rozwojem swoich dzieci oraz rozwiązywać pojawiające się problemy.

W czytelni zawsze możesz poczytać czasopisma lub odrobić zadanie domowe. Od tego roku funkcjonuje też pracownia multimedialna, gdzie skorzystać można z połączenia internetowego przy 4 stanowiskach komputerowych.