Informatyka.

Celem zajęć informatycznych jest stymulowanie różnych form aktywności twórczej uczniów, rozwijanie wyobraźni i sposobów wyrażania siebie, przygotowanie uczniów do posługiwania się komputerem i technologią informacyjną oraz do świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowej komunikacji jakim jest komputer. Uczniowie klas I -III zdobywają umiejętność tworzenia obrazów graficznych oraz poznają podstawowe funkcje edytora tekstu. Dobierają czcionkę i jej atrybuty, operują kolorem, łączą grafikę z tekstem, zapisują efekty swojej pracy na dysku. Starsi na lekcjach informatyki dowiedzą się do czego służy system operacyjny nauczy się dobrze korzystać z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego i programów graficznych. Będą tworzyć prezentację multimedialną i znajdą w Internecie potrzebne informacje. Nauka informatyki zakończy się również podstawową umiejętnością programowania w Logomocji i HTML-u.