“Zerówka”

"ZERÓWKA"

W klasie "zerowej" przez zabawę przygotujesz się do nauki czytania i pisania. Nauczysz się głoskować, poznasz litery i liczby. Nauczysz się wielu piosenek, tańców i zabaw. Będziesz mógł grać z rówieśnikami w gry planszowe i budować zamki z klocków. Na sali gimnastycznej czekają na Ciebie piłki, skakanki i wiele innych ciekawych sprzętów. Na pewno spodoba Ci się zabawa w "Rekina".

Rekreacja – zajęcia rekreacyjno-zdrowotne będą okazją do dobrej zabawy, podczas której poznasz nowe gry i ćwiczenia. Zadbasz o swoja sprawność fizyczną i dowiesz się, co zrobić, żeby wyrosnąć na zdrowego, dużego i wysportowanego człowieka. Nauczyciel wyjaśni ci wiele ciekawych zjawisk dotyczących Twojego ciała - np dlaczego, gdy biegniesz szybciej bije Twoje serce. W zabawach, w których będziesz brać udział, będą wykorzystywane przeróżne piłki, hulajnogi, deskorolki, chusta animacyjna oraz wiele innych przyborów i przyrządów.

RYTMIKA

Muzyka, z którą dzieci mają kontakt w klasie "O" odwołuje się bardziej do wyobraźni i emocji niż do wiedzy i intelektu, co może mieć duży wpływ na odnalezienie się dziecka w nowych warunkach szkolnych. Zabawy z ruchem, instrumentami Orffa i piosenką pomagają przełamywać lęk, niepewność, wzajemnie się poznawać, oraz pozbywać się nieśmiałości i nabierać zaufania do własnych możliwości. Na lekcjach rytmiki wykorzystywane są wszystkie formy wychowania muzycznego tj. mowa, śpiew, gra na instrumentach Orffa, ruch z muzyką, tworzenie, ćwiczenia percepcyjne i słuchanie muzyki, które nie pozwalają na nudę, oraz pomagają w zrozumiały dla dzieci sposób poznać w praktycznym działaniu elementarne zjawiska muzyczne tj. dynamika, tempo, barwa, artykulacja, rytm, nastrój, wysokość dźwięku itd. Głównym celem rytmiki w klasie "O" jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni muzycznej, co dzieci odbierają jako dobrą zabawę !!!

RELIGIA

Na lekcji religii uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę, ale kształtują umiejętności i nawyki niezbędne w życiu religijnym. Odbywa się to z wykorzystaniem metod aktywizujących. Uczniowie włączają się w życie wspólnoty Kościoła poprzez przygotowanie liturgii mszy świętej.