Będziemy uczniami! – twórcze zajęcia integracyjne “Promyczków”

Grupa odbyła kolejne zajęcia wspierające przygotowania do adaptacji szkolnej we wrześniu. Tym razem zawitała u "Promyczków" p. Monika Kubiak- Szymańska, wychowawca klasy pierwszej. Gość dzieci zaproszony został nie bez powodu. "Promyczki" planowały od dawna wykonywanie profesjonalnych mydełek dla mamy i taty, a pani Monika lubi artystyczne działania. Dzieci miały okazję przedstawić się z imienia i posłuchać o pracy nauczyciela klas młodszych. Pani Monika zapewniła dzieci o gotowości pomocy we wrześniu, jeśli będą jej potrzebować w jakiejś sytuacji. Po tej części zajęć rozpoczęły się twórcze działania. Było pachnąco za sprawą płatków róż, bławatka i słonecznika. Nie zabrakło oczywiście zasad bezpieczeństwa, gdyż należało rozpuścić bazę do mydeł i zachować się odpowiedzialnie podczas obserwacji. Każdy "Promyczek" otrzymał silikonową foremkę, w której układał wybrane płatki kwiatów i z pomocą p. Moniki wypełniał ją płynną gliceryną. To było bardzo miłe spotkanie i znajomość ta na pewno da poczucie bezpieczeństwa przedszkolakom podczas stawiania pierwszych kroków w szkole od września. "Promyczki" oglądały swoje mydełka, kiedy zastygły z wielką radością. Transparentna baza i zatopione w niej płatki kwiatów stworzyły piękne obrazki .