[*] “Chcieć, umieć, kochać.”

Z wielkim smutkiem informujemy, że 21 lipca 2020 r. odeszła na wieczną wartę hm. Danuta Rosner, nauczycielka języka polskiego i wychowania muzycznego,  założycielka warszawskiego szczepu “Błękitnych” im. T. Sygietyńskiego, dama krzyża oficerskiego orderu Polonia Restituta, odznaczona złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, złotym Krzyżem “Za zasługi dla ZHP” i – przede wszystkim – Orderem Uśmiechu. Była autorką licznych wierszy i pieśni. Uczyła kolejne pokolenia miłości do Ojczyzny. Razem z młodzieżą wyruszała na turystyczne szlaki Tatr i Bieszczad. Zawsze była blisko, służąc radą i dając ważne życiowe wskazówki.

Szczególną rolę Danuta Rosner odegrała jako wicekanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, w ostatnim czasie Honorowy, popularyzując to wyjątkowe odznaczenie. Wyszukiwała i proponowała honorować ludzi, szczególnie zaangażowanych w pomoc dzieciom, propagowała idee Orderu Uśmiechu, brała udział w niezliczonych spotkaniach i konferencjach, których celem było dobro dzieci. Nigdy nie była ponura, zawsze i dla wszystkich miała uśmiech, niewyczerpane wręcz ciepło i radość.

Jej dewizą życiową było "chcieć, umieć, kochać": chcieć, to dobrowolność i aktywność działania, umieć znaczy tyle, co uczyć się przez całe życie i to niekoniecznie od starszego, ale od mądrzejszego, kochać: bez miłości bardzo szeroko pojętej, niczego nie jesteśmy w stanie osiągnąć.

Niech pozostanie w naszej pamięci jako Człowiek dobry, pogodny, uśmiechnięty, rozśpiewany, zawsze gotowy nieść pomoc bliźniemu.

DR