“Choinka dawniej i dziś” – zajęcia rodzinne w grupie “Gwiazdki”

• 1
  • 29
  • 30
  • 31

Dziś, 3 grudnia, zajęcia w grupie prowadziła Hania z mamą. "Gwiazdki" przeniosły się już w świąteczny klimat i rozprawiały o tradycjach z tym związanych. Dzieci przywitały się z gościem wesołą zabawą. Dowiedziały się, że mama Hani zajmuje się na co dzień takimi przedszkolakami jak one, jest nauczycielem. Pani zaskoczyła grupę także tym, że potrafiła wymienić imiona wszystkich "Gwiazdek". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z nadchodzącymi świętami. Hania z mamą zaprosiły też dzieci do wyjmowania z zaczarowanego pudła rożnych przedmiotów. "Gwiazdki" zastanawiały się czy wszystkie z nich służą do zdobienia choinki. Rozmawiały o tym, jak strojono zielone drzewko kiedyś, a jak robi się to dziś. Wyniosły z zajęć niezwykle cenne wiadomości dotyczące symboliki jabłek, orzechów, światełek, czerwonego i zielonego koloru. Wszystkiemu towarzyszył cudowny, cynamonowy zapach. Nie zabrakło też współpracy w grupach. Pojawiło się bowiem zadanie, podczas którego "Gwiazdki" klasyfikowały ozdoby choinkowe i "wieszały" na choince z napisem "dawniej" lub "dziś. Hania towarzyszyła we wszystkim mamie, przechadzała się między grupami, sprawdzała poprawność wykonania zadania i pomagała jeśli ktoś tego potrzebował. Ten element zajęć wywołał żywiołowe dyskusje w każdym zespole. Wiele radości przyniosła zabawa muzyczno - ruchowa do piosnki o choince. Na koniec rozległ się twórczy gwar, gdyż wszyscy zabrali się do wykonywania aniołka na choinkę. Zadanie nie było łatwe, ale efekt końcowy okazał się znakomity. Było barwnie i naprawdę aniołkowo, gdyż wokół pracujących "Gwiazdek" fruwały delikatnie piórka. Wszystkie ozdoby zawisną niedługo na wspólnej choince w głównym holu przedszkola. To były kolejne, niezwykłe zajęcia w grupie, prowadzone przez rodzica i dziecko. Na koniec wszystkie "Gwiazdki" dowiedziały się od Hani, że bycie nauczycielem niej jest łatwe.