Dzień guzika “Gwiazdek” i “Zdobywców’. Matematyczne odczarowywanie.

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Dzień guzika "Gwiazdki" obchodziły z zaprzyjaźnionymi "Zdobywcami". Bawiły się razem i uczyły.  Dzieci wysłuchały wesołego tekstu o bałwankach, który przeniósł je w świat zadań. Musiały zdjąć zaklęcie, żeby odzyskać guziczki dla swoich śnieżnych kolegów. Najpierw w grupach przedszkolaki dopasowywały i naklejały rękawice oraz szaliki do koloru czapek. Następnie robiły porządek w szufladzie z rękawiczkami, do której trafiły wszystkie przyniesione do przedszkola. Dobierały je w pary. Każdy zespół dostał też tackę z guzikami i 3 plansze. Na jedną trafiały guziki z 4 dziurkami, na drugą z 2, a na trzecią "grzybki". Za każde wykonane zadanie bałwanek odzyskiwał jeden guzik na swoim kaftaniku. Na koniec dzieci układały choinki lub dowolne obrazki. Wszystko zakończyło się nie tylko odczarowaniem bałwanków, ale też medalami dla wszystkich uczestników fantastycznej, matematycznej zabawy.