Dzień Języków Obcych u “Promyczków”

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • 5
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
  • 10
  • 11a
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

W piątek grupa dołączyła do szkolnych obchodów Dnia Języków Obcych. To był bardzo wesoły i pełen niespodzianek dzień. Przedszkolaki od rana witały się pozdrowieniami w innych językach, zapisywały je na kartkach i przypinały w wejściu. Układały flagi wybranych państw i osłuchiwały się z językami dzięki użyciu komputera. Spotkały się też z nauczycielami, którzy są językowcami w naszej szkole i mogły zapytać o interesujące je tematy. Promyczki odwiedziła p. Wicedyrektor jako anglista, p. Sylwia Kwasiborska nauczyciel francuskiego oraz p. Karolina Szczap ucząca j, niemieckiego w naszej szkole. Wszystkie panie przeprowadziły krótka rozmowę z dziećmi, przedstawiły się, nauczyły prostych słów zapisując je na kartkach oraz ucząc ich wymowy. Promyczki zaznajomiły się z funkcją translatora, co wykorzystywały w ciągu dnia w zabawie. Tańczyły też przy muzyce innych krajów. Pozdrawiały się i mówiły sobie miłe słowa w innych językach podczas całego dnia.