Dzień Matematyki – “Promyczki”

Dzień Matematyki „Promyczki” obchodziły pod hasłem "Tropimy matematykę". W czwartek zaprosiły do tropienia matematyki rodziców i przygotowały dla nich zadania w domach. To samo zrobiły w przedszkolu. Zarówno w sali, jak i plenerze. Nasi Tropiciele otrzymali profesjonalny sprzęt - lupę z kompasem i miarką. Poznali przeznaczenie i możliwości takiego przyrządu. Każdy "Promyczek" tropił - tworzył zadanie matematyczne dla koleżanki i kolegi. Dzieci wkładały karteczki do balonów, dmuchały je samodzielnie. Należało zapamiętać swój numer i znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie skrywało się zadanie do wykonania. Jednak, jak podczas każdego odkrycia jest euforia, to i u nas jej nie zabrakło. Przedszkolaki przebijały balony i z hukiem ogłaszały Dzień Matematyki. Tropiły rozwiązania w różnych miejscach sali i "zapisywały" w dostępny dla siebie sposób na przygotowanych kartkach z lupami. W plenerze dokonywały pomiarów placu zabaw, który lada dzień będzie przebudowany oraz robiły inwentaryzację przyrodniczą. Aktywności matematycznych było bardzo dużo. Kreatywność dzieci była ogromna. Poszły w ruch tez klocki, kolorowe kubki, guziki.