Dzień Matematyki u Iskierek – przedszkolny pakt

• 5
  • 6
  • 7

To były obchody zgodne z dziecięcą matematyką. Iskierki realizowały także projekt ‘#20 minut dla Matematyki” i zaprosiły do współpracy rodziców.  Wiedzą, że ruch + muzyka = matematyka, więc nie zabrakło pokazywanej piosenki z czerwonymi wstążeczkami założonymi na ręce i aktywnego rozwijania kompetencji matematycznych. Dowiedziały się, że mózg zawiaduje całym organizmem i należy o niego odpowiednio dbać. Przy okazji Dnia Matematyki właśnie sprawdzały, jak lubi się uczyć dziecięcy mózg, by było to skuteczne. Królowa Matematyka zawarła tego dnia pakt z  Generałem Mózgiem, czyli po prostu przybili sobie piątkę. Iskierki potwierdziły swoje stwierdzenia, że ich mózg lubi uczyć się wesoło, w ruchu i w zabawie. Oczywiście dzieci  pomagały paniom zrobić dekorację na obchody, a kubeczki do kodowania wykorzystywane były w różnorodny sposób, by rozwijać matematyczne kompetencje tak, jak lubi Generał.