Dzień Przedszkolaka w grupie “Promyczki”.

• 1a
  • IMG_20200918_111519830

Dzień Przedszkolaka obfitował u Promyczków w zabawy służące zdobywaniu najrozmaitszych "sprawności". Każdy samodzielnie napisał swoje imię na żółtym promyczku i zaznaczał kropki za każde zadanie. Mnóstwo radości było podczas matematycznych wyzwań, w których uczestniczyły oczywiście też panie ? Od przydziału do zespołu poprzez rozpoznawanie figur i kolorów, przez utrwalanie schematu ciała, rozróżnianiu strony lewej i prawej, po losowanie zadań na przeliczanie oczek na kostce, wyznaczanie sumy, znajomość pór roku, dni tygodnia. Na koniec dnia, lewe nadgarstki Promyczków udekorowane zostały magicznymi "bransoletkami" . Z okazji Dnia przedszkolaka do Promyczków zawitała wyjątkowa sowa, która towarzyszyć będzie grupie podczas zdobywania wiedzy. Nie był to jednak koniec niespodzianek. Podczas obchodów odwiedziła salę p. Dyrektor, która przyniosła upominek dla grupy. Od razu znalazł on swoje zastosowanie. Kolorowe miseczki doskonale pasują do dni tygodnia, według planu daltońskiego wykorzystanego w grupie i służą do utrwalania ich następstwa, a kubeczki zastąpiły tradycyjną tablicę zadań. Dzieci posadziły swoją sówkę w żółtej misce, bo był piątek. Rodzice obdarowali grupę centymetrami krawieckimi, które posłużą do najrozmaitszych matematycznych zabaw.