Dzień radości – rodzinne zajęcia w grupie “Słoneczka”. Spotkanie otwarte dla rodziców.

• 1
  • 29
  • 30
  • 32

Dzień radości to tytuł wyjątkowego spotkania w grupie "Słoneczka", które miało miejsce 5 czerwca. Świętowanie w radosnym klimacie było pomysłem Hani G. i jej mamy. Ponadto zaproszenie do udziału w tym niecodziennym dniu otrzymali też pozostali rodzice "Słoneczek", by móc obejrzeć zmagania swoich pociech w rywalizacji, a także poobserwować funkcjonowanie dzieci w grupie. Dzięki pięknej pogodzie zajęcia odbyły się w plenerze, gdzie "Słoneczka" najpierw bawiły się z chustą animacyjną, a następnie zmagały w rywalizacji zespołowej. Dzielnie i aktywnie brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Zaprezentowały przy tym swoją sprawność i umiejętność współzawodnictwa. Ogromnie dużo śmiechu dostarczyło dzieciom dojenie sztucznej krowy. Oczywiście wielka radość towarzyszyła też niezawodnym bańkom mydlanym. Jak zawsze rodzice "Słoneczek" nie pozostawali bierni i przyłączyli się do wspólnej zabawy. Po zakończeniu zajęć na świeżym powietrzu, grupa wróciła do przedszkola, gdzie także czekały na dzieci atrakcje. Hania z mamą, wspierając działania kształtujące zdrowe nawyki żywieniowe w grupie, upiekła zdrowe ciasteczka. Przygotowała też arbuza jako przekąskę na upalne dni i soczki owocowe. Po tym zastrzyku energii dzieci miały okazję ozdobić swoje rączki kolorowym tatuażem. Dzień radości zwieńczyła zabawa wśród baniem mydlanych i przy dźwiękach skocznej muzyki. Przebiegowi wszystkich działań przyglądali się przybyli w tym dniu rodzice. Mieli oni możliwość bezpośredniego wglądu w rytm dnia w przedszkolu, w panujące zasady oraz funkcjonowanie własnej pociechy. Spotkanie to pokazało również rodzicom, jak w praktyce wykorzystywane są różnorodne metody i formy pracy w grupie, autorskie programy oraz innowacje. To był intensywny i upalny dzień, ale śmiech dzieci oraz zadowolenie dorosłych świadczyły o niewątpliwym powodzeniu przedsięwzięcia. Kolejny raz współpraca okazała się bardzo owocna.