Dzień Ziemi w przedszkolu – zajęcia rodzinne.

• 1a
  • Wojtek i Mateusz 2
  • Zusia Lewalska 1
  • Zuzia Lewalska 1

Do tegorocznych obchodów Dnia Ziemi wykorzystaliśmy obecny rodzaj edukacji przedszkolaków. To, co wstępnie wydawało się trudne, okazało się plusem w organizacji zajęć rodzinnych w różnych grupach jednocześnie. Rodzice „Gwiazdek” stworzyli scenariusz działań, do realizacji którego zaprosili pozostałe grupy. Zrealizowaliśmy zadanie konkursowe „Przedszkola Małych Odkrywców”. Rodzice „Iskierek” i „Słoneczek”, dzięki współpracy wychowawców, otrzymali punkty obchodów i także świętowali Dzień Ziemi. Dzieci miały okazję wysłuchać wiersza nagranego przez jedną z mam „Gwiazdek”, zagrać w interaktywną grę, obejrzeć film edukacyjny oraz projektować „Eko-plecak”. Pojawiły się też inne aktywności, jak wykonywanie plakatów czy sprzątanie bezpiecznych miejsc. Był to także dzień, w którym sfinalizowano składanie prac konkursowych: "Wiosenne kwiaty” z upcyklingu oraz „Zwierzątko ze starych płyt”. Twórczość swą udostępnili: grupa „Iskierki” – Tymek Waszak, Adrian Pomastowski , grupa „Słoneczka" - Zuzia Lewalska i Lilka Sobecka, grupa „Gwiazdki” – Adaś Mazurek, Wojtek Kowalczyk i Mateusz Kowalczyk, Julka Sztangierska, Marcel Kulkowski, Hania Waszak, Helenka Jesiółkowska, Natasza Kowalik, Olek Gąska i Maja Gąska, Ania Siołkowska, Gaja Tondel. Mimo trudności udało nam się połączyć siły i świętować wspólnie ?