“Gwiazdki” w świecie Pana Kleksa

• 4
  • 5
  • 6

2 marca "Gwiazdki" po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym w CKK Jordanki. Obejrzały przedstawienie "Pan Kleks. Powrót" - ciepłą opowieść o przyjaźni, rodzinie, a przede wszystkim o mocy wyobraźni. Musical inspirowany był Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie. Dzieci bawiły się fantastycznie między innymi przy piosenkach "Na wyspach Bergamutach" czy "Kaczka Dziwaczka", wykonywanych przez aktorów z muzyką na żywo. "Gwiazdki" usłyszały 16 16 najbardziej znanych utworów z filmowych adaptacji powieści Jana Brzechwy. Musical pokazywał losy Adama Niezgódki niemal trzydzieści lat po wydarzeniach w Akademii Pana Kleksa. Dorosły już absolwent musiał zmierzyć się z Wielkim Elektronikiem, który dzięki technologii, zyskał władzę nad światem dziecięcej wyobraźni i porwał córkę Adama. Tym razem do współpracy, oprócz zawodowych aktorów twórcy spektaklu zaprosili również dzieci. "Gwiazdki" podczas przedstawienia siedziały niczym zaklęte, przeżywając przygody bohaterów. Sztuka zostawiła tak duży ślad w ich emocjach i wyobraźni, że przez cały tydzień wracały w opowieściach , piosenkach i własnych choreografiach do obejrzanego spektaklu.