Gwiazdki w odwiedzinach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

Z wielką radością, ale i ciekawością Gwiazdki wyruszyły na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, by zapoznać się z trudną pracą strażaków. Przedszkolaki w towarzystwie swoich pań oraz babci Stasia autobusem miejskim udały się w miejsce które chciałoby zobaczyć chyba każde dziecko. Sala edukacyjna OGNIK, która znajduje się przy Jednostce Straży Pożarnej jest specjalnie przygotowana, by gościć właśnie przedszkolaków i uczniów szkół. Pan strażak opowiedział o swojej odpowiedzialnej, ale i ciężkiej pracy. Pokazał dzieciom film o tym jak należy się zachowywać w sytuacjach związanych z ogniem i pożarem. Pokazał bajki edukacyjne, które utrwaliły zdobytą wiedzę oraz zaprezentował co właściwie znajduje się w Jednostce Straży Pożarnej. Gwiazdki miały więc świetną okazję do tego, by podejrzeć jak wygląda wyposażenie każdego strażaka i  co znajduje się w wozie strażackim. Mogły zobaczyć wóz od środka. Panowie Strażacy zaprezentowali ześlizg, który wywołał furorę chyba  u wszystkich dzieci. I kiedy już wszyscy myśleli, że zobaczyli już  każdy dostępny zakamarek strażacy zafundowali przedszkolakom ogromną niespodziankę, czyli lanie wody najprawdziwszym wężem strażackim. To było dopiero coś! Takie wycieczki z pewnoscią zostają w pamięci na bardzo, bardzo długo.