Jesteśmy “Promyczkami” – partycypacja dzieci

• 11
  • 12
  • 13

„Promyczki” rozpoczęły rok szkolny w grupie o mocno zmienionym składzie. Dzieci zastały swoją salę oraz szatnię w stanie do zagospodarowania. Wszystko po to, by nasze przedszkolaki mogły mieć czynny udział w urządzaniu własnej przestrzeni przedszkolnej, a także po to, by odbyło się to zgodnie z dziecięcymi potrzebami i pomysłami. Dlatego każdy „Promyczek” samodzielnie wykonał napisy do szafki w szatni oraz swojej szuflady w sali. Panie uważnie wysłuchały głosu dzieci i stworzyły możliwość samodzielnego urządzenia kącików przez grupę. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem układali przedmioty w odpowiednich skrzyniach i na półkach. Powstały też ciekawe nazwy poszczególnych kącików, do których napisy „Promyczki”  wykonały również samodzielnie. Oczywiście dbają teraz o porządek, przydzielając codziennie nowego specjalistę do tej funkcji. Wrześniowe wdrażanie umów, zasad i praw panujących w grupie zakończyło się wspólnym tworzeniem wiersza, który „Promyczki” umieściły na drzwiach swojej sali i nauczyły się go na pamięć.