Kamishibai Iskierek i innowacja “Przedszkolak w krainie emocji”

• 1
  • 4
  • 9
  • 5
  • 10
  • 11
  • 16
  • 15

Temat żółwia stał się u Iskierek przestrzenią do kolejnej realizacji w ramach innowacji "Przedszkolak w krainie emocji". Tym razem nie powstała jednak strona do książki, a obrazkowy teatr Kamishibai. Dzieci pracowały w parach tworząc wspólna historię o samotnym żółwiku. Stworzyły piękną opowieść o samotności spowodowanej odmiennością, która oczywiście miała piękne zakończenie. Iskierkom udało się bowiem wskazać wiele sytuacji, kiedy robienie czegoś powoli było  cenne i sprawiało, że żółwik będący bohaterem opowiadania, był z siebie dumny. Także jego koledzy gratulowali mu tych umiejętności. Iskierki opowiadały o wolnym i dokładnym myciu zębów i rąk, kolorowaniu, malowaniu farbami, poruszaniu się w przedszkolnej sali, myciu okien i wielu innych umiejętnościach, gdzie pośpiech nie jest dobry.