“Kolorowe hobby – rękodzieło”. Zajęcia rodzinne u “Gwiazdek”.

• 1
  • 28
  • 29
  • 35

26 listopada miały miejsce w grupie kolejne zajęcia rodzinne. Marcel zaprezentował ze swoją mamą kolorowe dzieła. Okazało się, że są one wykonane przez gościa "Gwiazdek". Mama, w asyście Marcela, przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci wysłuchały wiersza "Tańcowała igła z nitką" i porozmawiały o nim, a także o jego autorze. Było magicznie, kiedy na środku dywanu pojawił się kuferek, a w nim skarby, i kolejne skarby, i kolejne... Mama Marcela opowiadała i udostępniała przedszkolakom wszystko, co przyniosła. Mówiła o przeznaczeniu i nazwach prezentowanych  przedmiotów. Tłumaczyła zasady powstawania rękodzieł wykonanych na szydełku, drutach, haftowanych obrazków, a także maskotek z materiału i ubranek dla lalek. Dzieci dowiedziały się, że jest to hobby ich gościa i to słowo dodały do "Słowialni", aby wzbogacić swój język. Miały też okazję zapoznać się ze źródłami wzorów i inspiracji do wykonywania takich niezwykłych rzeczy, czyli czasopismami, książkami i Internetem. Dzięki tym zajęciom "Gwiazdki" doszły do wniosku, że wiele przedmiotów można wykonać własnymi rękoma i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Marcel z mamą zaprosili też grupę do rękodzielniczej twórczości. Wszyscy dobrali się w pary i współpracowali, wyszywając według wzoru , na specjalnie przygotowanych kartonikach. Następnie w odpowiedniej kolejności nawlekali prace na jedną nitkę i odczytali powstały napis : "Gwiazdki". Takie oto niezwykłe pokłady rodziców odkrywamy podczas każdych zajęć rodzinnych. Ogromnie cieszymy się, że dorośli dzielą się nimi z wszystkimi dziećmi i dają cenne przykłady.