“Łapiemy szczęście” – Dzień Kominiarza u “Gwiazdek”.

• 9
  • 6
  • 7
  • 8

4 maja to święto wszystkich kominiarzy. "Gwiazdki" obchodziły ten dzień w bardzo wesołym klimacie. Poznały bliżej zawód kominiarza, ale też w radosny i kreatywny sposób interpretowały tradycje i powiedzenia związane z tym wyjątkowym fachem. Grupa poznała wiersz o kominiarzu oraz bawiła się w znaną, chyba wszystkim dorosłym, zabawę "Idzie kominiarz po drabinie". Wersje były dwie : łatwiejsza i trudniejsza.. Obie jednak przynosiły tak samo dużo śmiechu i wiele prób. Dzieci poznały pochodzenie tradycji łapania się za guzik na widok kominiarza i wykonywały kreatywne zadanie " Guzik szczęścia". Każdy przedszkolak samodzielnie przyszywał guzik do kartki, radząc sobie doskonale i czasem przełamując swój strach przed igłą. Następnie dzieci komponowały resztę pracy i układały opowiadanie do "guzika szczęścia". Nie zabrakło zabaw z lustrem, by przedstawić powiedzenie "Mina jak z komina" i zrozumieć jego znaczenie. Gwiazdki" miały też okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami, wykonując coś niecodziennego i zapisując białą kredką na szablonie komina w myśl kolejnego powiedzenia związanego z Dniem Kominiarza. Powstawały też konstrukcje i budowle, po których wchodzili kominiarze, bazy kominiarskie i kominy. Dzień był pełen wrażeń i wszystkim udało się złapać odrobinę szczęścia, bo byliśmy razem i czerpaliśmy radość z wspólnych zabaw w grupie, mimo trudnych okoliczności.