Medialne “Słoneczka”. Zajęcia rodzinne w Radio PiK.

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

22 maja grupa "Słoneczka" miała pierwsze, poważne spotkanie z mediami. Tym razem zajęcia rodzinne, zorganizowane przez Nikodema z mamą, miały formę niecodziennej wycieczki. Dzieci odwiedziły lokalna rozgłośnię - Radio Pik w Toruniu. Oczywiście przedstawiły się i zdradziły, z jakiego przedszkola przyjechały. Dowiedziały się, na czym polega praca prezentera radiowego. Miały niebywałą okazję nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć dźwięk w postaci profesjonalnego zapisu na monitorze. Ogromną radością było nagrywanie własnych wypowiedzi, odpowiadających na pytanie : "Co to jest radio?" i możliwość pozdrowienia najbliższych. To nie był jednak koniec atrakcji. "Słoneczka" nagrały także materiał, a mianowicie płytę z wykonaną przez grupę piosenką, którą zabrały na pamiątkę. Jest to jednak niespodzianka, która musi zaczekać na swoją "odsłonę". Podczas powrotu dzieci miały też okazję zobaczyć stroje ludowe. Kolejny raz zajęcia z udziałem rodzica okazały się cennym doświadczeniem.