Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – relacja ze szkolnych obchodów

20 listopada 2020 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji przeprowadzono szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom posiadania własnych praw, potrzeb i uczuć. W zależności od poziomu nauczania, uczniowie podjęli się różnych zadań.

Podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z prezentacją dotyczącą tego ważnego święta. Zadaniem konkursowym, przygotowanym z tej okazji było stworzenie pracy plastycznej na wybrany temat:

1. Przedstawienie prawa dziecka (klasy I-III).

2. Prezentacja promująca Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (klasy IV-VIII).

3. Sylwetka Janusza Korczaka (klasy IV-VIII).

Ponadto dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały z tej okazji własne rysunki oraz uczyły się wierszy i piosenek związanych z tym tematem. Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i nadesłanie prac.

Osoby wyróżnione w konkursach:

1. Lena Glapka – 2b

2. Ania Turska – 4a

3. Tomek Witeska – 6b

4. Karolina Wiczanowska – 6d.

Gratulujemy !

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego