Mikołajki w grupie “Słoneczka”

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Dlatego „Słoneczka” już pod koniec listopada uczyły się piosenek by móc w ten wyjątkowy dzień zaprezentować się upragnionemu gościowi i jego towarzyszom.

W tym wyjątkowym dniu od samego rana w przedszkolu panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci ubrane były w barwy świąteczne, a także w czerwone mikołajowe czapeczki. Ten dzień zaczęliśmy od ubierania choinki, dzieci wieszały ozdoby przy dźwiękach świątecznej muzyki. Potem czekały na dzieci mikołajkowe atrakcje i mikołajkowy prezent – bilet na spektakl teatralny „Era Renifera”. To był cudownie spędzony czas na tyle, że „Słoneczka” nie chciały, aby się kończył, mówiąc, że to „najlepszy dzień w ich życiu”.